COOP dobré jistoty!

Naší strategií je podpora lokálních výrobců, jak pekařských, tak masných a mléčných. Samozřejmostí je také podpora českého zboží. Není to žádná novinka, jsme v této oblasti aktivní již dlouhou dobu a vždy nám jde především o dobré, kvalitní, čerstvé zboží a spokojenost zákazníka. Našim zákazníkům chceme dát jistotu, že to, co si koupí, je opravdu to nejlepší. Proto si na všech prodejnách COOP mohou zákazníci nakoupit výrobky označené oranžovým logem COOP DOBRÉ JISTOTY. Jedná se o vybraný sortiment potravinářského zboží, který splňuje velmi přísná kritéria. Těmito kritérii jsou:
 

1. Bezpečnost - výrobek je bez geneticky upravených surovin, bez nebezpečných aditiv, umělých barviv, bez kontroverzních přidatných látek ("éčka" - dle klasifikace na stránkách www.ceff.cz) atd.


2. Poctivost - výrobek obsahuje přírodní a přirozené suroviny (dle textu na obale).


3. Ověřenost - výrobek je ověřen renomovanými pracovišti, specializovanými médii (např. časopis Dtest) a testován ochutnávkami.


4. Český původ - garance výroby v ČR s min. 90% podílem české práce a 80% podílem českých vstupních surovin.


5. Ekologičnost - výroba, distribuce a likvidace obalu nesmějí zatěžovat životní prostředí, výrobek není testován na zvířatech, neobsahuje fosfáty atd.


6. Společenská odpovědnost - výrobek je společ. prospěšný (určité procento z ceny je odváděno na nadační a charitativní účely), výrobce je společensky bezúhonný atd.