O nás

14.února.2017

Obchodní společnost COOP Beskydy, spotřební družstvo vznikla spojením spotřebních družstev Jednota Frýdek-Místek a Jednota-Jedność Český Těšín od 01.01.2014. Je společností s ryze českým kapitálem, orientovanou na poskytování služeb v oblasti maloobchodního a velkoobchodního prodeje potravin, průmyslového zboží denní potřeby a stavebních potřeb. Spotřební družstvo COOP Beskydy je členem skupiny COOP, která je nejen obchodní značkou, ale i mezinárodním logem spotřebních družstev na celém světě. Je také členem nákupní centrály COOP Morava. Společnost nyní provozuje 47 maloobchodních jednotek a to v Českém Těšíně, Frýdku-Místku, Havířově, Čeladné, Hnojníku, Orlové, Karviné, Stonavě, Petřvaldě, Paskově, Vratimově a v dalších městech a obcích.


 Lidskost
Známe Vás a Vy znáte nás. Chceme, abyste se u nás cítili příjemně. Dáváme přednost slušným mezilidským vztahům a úsměvu. U nás se můžete cítit jako doma. Jsme tu, abychom Vám pomohli. Nemusíte za námi jezdit daleko, máte nás za rohem.
 
Slušnost
Věříme v dlouhodobé vztahy, proto usilujeme o spokojenost našich partnerů. Víme, že když dáme dodavatelům a farmářům slušné podmínky, dostaneme vyšší kvalitu, a tu si potom odnesete domů Vy.
 
Poctivá kvalita
Ať už si u nás vyberete cokoli, neuděláte chybu. Můžete se spolehnout, že prodáváme poctivé a kvalitní zboží. Vše prochází pečlivou kontrolou.
 
Česká tradice
Stejně jako Vy dáváme i my přednost českým výrobkům. České ruce dokážou vyrobit poctivou českou kvalitu, která Čechům chutná. Proto většina výrobků, které prodáváme, pochází z naší republiky. Koupíte u nás nejen tradiční české produkty, ale i místní
speciality.
 
Z našeho kraje

Místo, kde působíme, je pro nás důležité. Maximum zboží se snažíme nakupovat od místních dodavatelů a práci dáváme lidem z okolí. Peníze tak zůstávají v našem kraji. Chceme přispět k rozvoji zdejšího regionu, aby se nám tu společně žilo lépe. Chceme Vám být dobrým sousedem, kterým jsme již 160 let.
COOP DOBRÉ JISTOTY


HLAVNÍ MYŠLENKA ZN. COOP DOBRÉ JISTOTY

Řetězce COOP nabízejí zákazníkům privátní značky v klasické, standardní a výjimečné kvalitě. Ovšem COOP chce dát svým zákazníkům jistotu, že to, co si koupí, je skutečně to nejlepší a splňuje daná kritéria. Proto zavedl do portfolia svých vlastních výrobků zcela novou, unikátní řadu – COOP DOBRÉ JISTOTY.

Produkty, které splní náročné požadavky na bezpečnost a kvalitu, mají jako součást designu logo COOP DOBRÉ JISTOTY. Jedná se o oranžový pruh na straně obalu s důležitými informacemi pro zákazníky. Zde je řada zajímavých informací pro zákazníka - jako například průměrné výživové hodnoty výrobku nebo informace o tom, že výrobek je bez konzervantů, bezlepkový, že neobsahuje kontroverzní éčka apod.

KRITÉRIA ZN. COOP DOBRÉ JISTOTY

BEZPEČNOST: Bez geneticky upravených vstupů, bez kontroverzních aditiv, umělých barviv nebo dalších přídatných látek.


POCTIVOST: Obsahuje přírodní a přirozené suroviny, pouze deklarované složky, a to v množství odpovídajícím textové části označení výrobku.

OVĚŘENOST: Testovaný prováděnými ochutnávkami s větším počtem externích respondentů (doloženo protokoly z ochutnávek), ověřený renomovanými pracovišti a specializovanými tiskovými institucemi.

ČESKÝ PŮVOD: Garance výroby v České republice, s uvedením místa výrobce, kde je výrobek vyroben, s minimálním podílem 90% české práce a 80% českých vstupních surovin (s výjimkou výrobků, v nichž jsou obsaženy nezbytné suroviny, které přirozeně nemohou mít původ v ČR).

EKOLOGIČNOST: Splňuje podmínky ekologické obnovitelnosti zdrojů, bez fosfátů, cfc, není testován na zvířatech, obaly jsou ekologicky likvidovány.

SPOLEČENSKÁ ODPOVĚDNOST: Neobsahuje dětskou a jinak společensky neúnosnou práci, výrobce je společensky bezúhonný.

V současné době je udělena pečeť COOP DOBRÉ JISTOTY 90ti výrobkům. Poznáte je podle loga, oranžového proužku a informačního panelu na obalu výrobku.Na obale každého výrobku COOP DOBRÉ JISTOTY najdete nejen jeho výživové údaje, ale například ikonku „Lahodná chuť“ – ta potvrzuje chuťové kvality výrobku. Další symboly mohou udávat, že výrobek je bez konzervantů, bezlepkový, že neobsahuje aditiva apod.

Na obale dále objevíme ikony, které udávají, kolik jedna porce výrobku dodá energie a za kolik minut chůze nebo běhu tuto energii spotřebujete. (Platí, že 100 kcal odpovídá přibližně 30 minutám chůze či 7 minutám běhu. viz www.komplexnizdravi.cz)

Poslední novinkou je označení, kterým přispívá COOP ke zkvalitnění životního prostředí. Například u jogurtu Ranko nám etiketa řekne, že kelímek obalu patří do plastů a víčko do komunálního odpadu.

Zdroj: www.coopclub.cz